HOOK PLATE

Spojení se střechou zajišťuje systém Hook Plate, který lze použít na plochých i šikmých střechách. Na vaši instalaci vám vše rádi spočítáme - stačí nás kontaktovat pro zadání údajů na +420 731 937 199 obchod@lumiservis.cz
Výrobce: Sunfixings
dodací lhůta : Skladem do týdne
Volat pro zjištění ceny

Kontrukce pro solární panely na plochou střechu

Způsob kotvení solárních panelů pomocí hook plate od Sunfixings: Inovativní kotvicí systém pro snadnou a efektivní montáž solárních panelů bez nutnosti zátěže.

Vše vám rádi spočítáme dle projektu / konkrétního zadání a větrné + sněhové mapy. Kontaktujte nás na info@lumiservis.cz nebo +420 732 142 009.

Termín dodání: bude upřesněno s cenovou nabídkou

Vhodná střešní krytina:

Membrána, PVC, bitumen

Vhodný sklon střechy:

1°-60°

Solární panely:

Určeno pro všechny druhy solárních panelů

Orientace:

Jednosměrná

Materiál:

Hliníková, nerezová a pozinkovaná ocel

Hmotnost (bez modulu a balastu): 

2,50kg/m2

 

Na úvod:

  • Lehký a kompaktní design znamená nižší přepravní náklady a menší paletový prostor
  • Výškové rámy mohou být vyrobeny v libovolném úhlu a mohou zahrnovat další požadavky na výšku.
  • Vhodné pro připevnění dřevěných, ocelových nebo betonových střešních krytin.
  • Tepelné trubky se umísťují tam, kde se nachází izolace. To zabraňuje vzniku tepelných mostů. 
  • Minimální výdrž v tahu činí 1,1 kN na každý šroub a každý Hook Plate může mít až 12 upevnění typu tepelných trubek nebo až 16 menších upevňovacích prvků.

 

Upevnění do ploché střechy je nyní jednodušší.

Je pravda, že ne všechny ploché střechy jsou vhodné pro balastové systémy, ať už kvůli konstrukčním omezením nebo umístění pozemku, které tuto metodu zakazuje. To však neznamená, že není možné na tyto střechy stále instalovat solární fotovoltaiku.

Místo toho náš systém hákových desek poskytuje alternativní řešení mechanickým upevněním ke střeše pomocí bezpečného připojení ke střešní krytině.

Nejen, že tato metoda zabraňuje zvedání a umísťování zátěže na střechu, ale také odstraňuje nutnost upevnění do hlavní konstrukce střechy, kterou někdy není snadné během instalace najít.

HOOK PLATE uchycení solárního panelu

Upevnění do plochých střech je v pořádku.

Používáme tradiční střešní techniky, které se běžně používají ve stavebním průmyslu, když jsou na střechu přidány větrací otvory nebo jiné potrubí. Sekundární kus stejné střešní krytiny je použit přes horní část hákové desky a za tepla přivařen ke stávajícímu, aby se zajistilo těsnění odolné vůči povětrnostním vlivům.

 

Bezzátěžové uchycení FV panelu

Funguje i na šikmé střechy.

Existují případy, kdy byly šikmé střechy dokončeny membránovou nebo bitumenovou krytinou, takže štěrkové systémy jsou nepraktické kvůli riziku sesouvání štěrku. Místo toho používáme naše řešení Hook Plate, abychom to překonali a umožnili nadále využívat tyto střechy pro solární PV.

 

Ukotvení panelu na šikmou střechu

 

Je vhodný pro studené i teplé střešní konstrukce.

Na studené střeše, kde je izolace umístěna pod střešním pláštěm, se hákový plech fixuje přes membránu nebo bitumenovou krytinu a do spodního pláště. Tato deska může být vyrobena z oceli, dřeva nebo betonu, ale to neovlivňuje systém Hook Plate, protože zajistíme, že vám bude dodán ten nejvhodnější šroub v závislosti na materiálu desky. S až 8 upevňovacími otvory na hákovou desku má systém bezpečné spojení bez narušení hlavní konstrukce.

Je to podobný proces pro teplou střechu, kde je izolace umístěna nad střešním pláštěm, s výjimkou toho, že v tomto případě fixujeme přes všechny vrstvy do střešního pláště. U těchto teplých střech je důležité chránit izolaci před jakýmikoli mezerami kolem upevňovacích prvků, které mohou umožnit únik tepla. To je důvod, proč dodáváme tepelné trubice, aby se tomu zabránilo. Sedí v upevňovacím otvoru hákové desky a utěsňují otvor, aby zabránily úniku tepla.

 

Izolovaná střecha a solární panel uchycení

Dosáhněte optimálního úhlu solárního panelu.

Hook Plate poskytuje možnost buď nainstalovat moduly do stejného sklonu jako střecha, nebo jej zvětšit do optimálního úhlu pomocí zvýšeného rámu. Vyvýšené rámy navrhujeme a vyrábíme tak, aby vyhovovaly požadavkům každého projektu, takže máte jistotu, že dostanete to nejlepší možné řešení.

Nastavitelný sklon solárního panelu bez zátěžeInstalace modulu hookplate

Usnadnění práce s menším počtem hákových desek.

Každý typ montážní lišty, který nabízíme, má jinou schopnost rozpětí podle velikosti a profilu. Tyto informace používáme ve spojení s dalšími výpočty k určení nejvhodnější montážní lišty z naší kolekce. Můžeme dokonce použít systém příčného zábradlí, kde je primární základní vrstva kolejnice se sekundární vrstvou modulové kolejnice nanesenou přes horní část v pravém úhlu k sobě. Nejen, že to pomáhá posílit celý systém, ale také to snižuje počet potřebných hákových desek o přibližně 50 %, což vám ušetří materiál a čas na instalaci.

 

Rychlá instalace solárního panelu

Jde o to, ušetřit vám čas, aniž byste šetřili na kvalitě.

Takže jsme předem smontovali všechny menší komponenty, takže jsou připraveny k jednoduchému zasunutí do profilu montážní lišty.

Rychlá montátž fotovoltaického panelu bez nutnosti dodatečné zátěže

 

Modulová svorka XL.

Sunfixings Clamp XL plně sestavené, Silver Mill Finish a Black Eloxed jsou vhodné pro tloušťku fotovoltaického modulu 32 mm, 35 mm, 40 mm. Pro tloušťky fotovoltaických modulů mimo tento rozsah nabízí Sunfixings alternativní a kompletní řešení pro montáž střední a koncové svorky.

držák FVE paneluuchycení panelu univerzální